Výlet do Prahy

15. října 2012 v 15:25 | The VelííQ |  Deníček
Učitelka na rytmiku zorganizovala výlet do Prahy, že se půjdeme podívat na balet Gizelle. Kdo chtěl, mohl jet s rodiči, já jsem jela s mamkou. No, ale ještě předtím mne nedošlo, že se budu muset nějak vhodně obléknout.

Nemám žádné sukně, šaty, ani nějaké vhodné kalhoty, takže mi mamka (ano, beze mě, díky mami!) koupila takovou černou sukni a puntíkované tričko. Boty mám. No úža.

Potom nás napadlo, že bychom si mohly skočit na sushi, takže jsme pracně hledali nějakou restauraci se sushi. Našly jsme jednu na Václavském náměstí.

V den odjezdu jsem se nasoukala do toho oblečení. Opravdu nesnáším sukně, jsou hrozně nepohodlné, pořád se nějak otáčej, a takový věci. Zlatý rifle. A ty boty na malém podpatku.

Když jsme dojeli do Prahy, přidala se k nám Stázka a jako první jsme zamířily do Náprstkova muzea, moje mamka má prostě na muzea úchylku, ale nevadí. Po cestě jsme našli jeden takovej malej obchůdek s velkým a levným výběrem sushi, takže jsme do něj hned nadšeně zamířili. Dělali ho asi Vietnamci, ale bylo super. (Mamka říká, že se sushi naučí dělat ^^)


Stázka jedla sushi poprvé, ale chutnalo jí to, což jsem fakt ráda. :) No a jak vidíte, jíst takový velký sushi byla fakt sranda. Do pusy se to těžko vešelo a hůlkama blbě nabíralo, takže jsme se to rozhodly jít rukou. Ale mě nešla ukousnout nori, takže jsem s tím chvíli zápasila, ale pak mi skoro celý ten vnitřek spadl do sójovky a ta vystříkla po celém stole :D :D I trochu na mamku :D Vietnamci to samozřejmě ignorovali, což nechápu, já bych se už tlemila :D Pak si tam dávali oběd, bylo to poprvé, co jsem viděla někoho jíst rámen jako Naruto :D

No pak jsme šli do toho muzea, to už nás docela dost bolely nohy, takže jsme si se Stázkou na chvíli vyměnily boty. :D To byla taky srnada, jelikož má Stázka takovou malou díru v podpatku, a jí se v tom podpatku nějakým záhadným způsobem objevil kamínkem, takže ta bota hrkala :D Ještě jsme si prošly Karlův most a šli do Státní opery.

Balet byl fakt super, nečekala jsem, že mě to bude tak bavit. Jen škoda, že tam netancovala Japonka, ale zrovna nějaká Češka, která měla premiéru. Byla fakt dobrá, ale stejně jsem chtěla spíš vidět tu Japonku :D Ale tak neva.

Cestou zpátky jsem ve vlaku usla, nohy šíleně bolely (mě z Prahy bolej nohy vždycky), ale užila jsem si to. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kláša, Flaška... Kláša, Flaška... | E-mail | 21. října 2012 v 15:00 | Reagovat

Jéé sushi... Dala bych si... Možná si někdy zas udělám... :-D

2 Momo-chan Momo-chan | Web | 22. října 2012 v 17:34 | Reagovat

Nerob mi chute :D aj ja by som si dala :) Mňaaam! Ja idem v stredu do Brna, snáď tam tiež natrafím na nejakú pochutinu :) som zvedavá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama