9. tř.

3. září 2012 v 22:23 | The VelííQ |  Deníček
Myslím, že název článku toho říká docela dost.

Ano, jsem v 9. třídě. Mazec. Hrůza. Neskutečný.

Poslední rok na základce. Poslední rok, co můžu jezdit za poloviční jízdný. Poslední rok, co budu s lidma, který jsem vídala každý den. Bohužel, to asi není poslední rok, kdy si budu říkat "Kéž by mi bylo patnáct."

Jediné plus, které vidím, až budu chodit na novou školu je to, že poznám nové lidi. Ale je také dost možné, že tohle jediné plus mi zmaří to, že ti lidi budou idiotové, a já si s nimi nebudu rozumět.

Mám strach. Opravdu se bojím, že neudělám přijímačky, že se to celý nějak podělá a já se první den na škole rozbrečím, což bude dost možné.

Nevím kam mám jít, protože v ničem nevynikám. Neumím kreslit, neumím psát povídky, fotit... to taky není žádná sláva. Překladatelkou bych se asi taky neuživila.

Vážně bych chtěla jít na tu psycholožku, ale na to zas nemám mozek. Jsem v loji. Vážně. Vím, že teď řeším trochu něco jinýho, než střední školu, ale pokud chci jít na psycholožku, bude nejlepší, když půjdu na gympl. To nezvládnu. Moc těžká škola.

Chtěla jsem zkusit průmyslovku obor fotka, ale nedám talentovky. Teda nejsem si jistá, jak to tam je, ale prostě to nedám.

U ničeho nevydržím, nemám trpělivost, a ještě k tomu nemám žádnej talent. Na nic. Nemám ráda lidi, nevyznám se v nich, nevyznám se v sobě... A jsem zase u toho.

Víte co, neměla bych třeba skočit z mostu, aby tohle všechno konečně přestalo?

(Nechci se zabít, ale jako možnost to je docela dobrý, ne? :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tu?

Ano..! 60.3% (243)
Nic moc.. ! 19.9% (80)
Ne..! 19.9% (80)

Komentáře

1 Kláša, Flaška... Kláša, Flaška... | 5. září 2012 v 21:02 | Reagovat

Ale prosím tě... Pokud nevíš, co chceš dělat, tak stojí za to zkusit gympl... Tam  máš ještě čas se rozhodnout. Přímačky nejsou snadný, ale na ty čtyřletý to celkem jde... Jiank umění ti moc nedoporučuju, kreslení, fotky... To je hlavně ze začátku špatně placené. Stejně tak hraní na nástroje, obecně muzika a hraní divadel a tak. Na psychologii budeš vážně dost potřebovat gympl (já na něm sem už 7. rokem a stejně mám mizivou šanci, že se tam dostanu... :-(  ). Jinak si to nech projít hlavou, já měla výhodu v tom, že se budu muset rozhodnout až kam pudu na vejšku, střední mě minula, že... Ale neviď to tak černě, ono to nějak půjde...

2 Matthias Thespy Matthias Thespy | Web | 6. září 2012 v 8:32 | Reagovat

Na psychológiu sa hlási veľmi veľa ľudí a jeden čas som aj ja chcel ísť za psychológa. No je to rovnaké, ako so živením sa umením. Psychológov je veľa, no veľa nezarábajú.

Určite si nájdeš niečo, čo ťa osloví. Ak nie hneď, možno o rok, o dva, tri.
Dôležité je nevešať hlavu - veľmi dôležité. A čo sa týka gymnázia, nie je to tam až také hrozné, ako si niektorí myslia. Za pokus nič nedáš a ak ťa nezoberú, aspoň budeš vedieť, kde máš svoje hranice. Objektívne hranice, pretože subjektívne môžeš mať akékoľvek.
Len sa neboj riskovať a ísť do toho, čo chceš, naplno.

3 Danny Danny | Web | 9. září 2012 v 15:48 | Reagovat

Souhlasím s Klášou, jedním z důvodů, proč jsem šla na gympl, je to, že nevím, co chci dělat.
Teď jsem už ve druháku a pořád vím stejný kulový, jako jsem věděla třeba v 7. třídě. S tím talentem to vidím podobně, jsem poleno na cokoliv, ale
tak dobrý začátek jak najít nějaký svůj talent je prostě věřit, že nějaký objevíš. Stačí tomu dát šanci.
Nemyslím, že zrovna ty by jsi byla tak nešikovná, aby ses nedostala na žádný gympl. Jsou i méně prestižní, kam se dostat můžeš.
Jsi z Prahy nebo ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama