Červenec 2012

Kuro no onna kyoushi CZ

31. července 2012 v 18:53 | The VelííQ |  Popelnice
Japonské dorama 2012
Žánr: ze života, škola
Aoyagi Haruka je nová učitelka na vyšší střední škole Kokubun-kan. Stane se třídní učitelkou třídy 3-D a její asistentkou je záhadná učitelka biologie Takakura Yuko. Aoyagi Haruka si svých žáků váží a chce jim co nejvíce pomáhat, ale ti se dostávají do problémů, se kterými si ví rady jen Temné učitelky (Kuro no onna kyoushi).

(Můj) CZ překlad (Hotovo):

Obyč řetězák 2

28. července 2012 v 22:48 | The VelííQ |  Řetězáky
Mám chuť si vyplnit nějaký řetězák...

10 nejlepších přátel?
Tolik nejlepší přátel nemám :D

9 věcí, které potřebuji k životu?
Jídlo, vzduch, domov, postel, pití, hudbu, rodinu, přátelé, Japonsko

8 vlastností, kterých si na lidech vážím?
(Proč nejde ta reklama vypnout?!)
Chápavost, přátelskost, spravedlnost, ochota, tolerantnost, smysl pro humor, nápaditost, spolehlivost

Zátiší

26. července 2012 v 19:06 | The VelííQ |  Kreslené mnou
Po dlouhé době jsem něco nakreslila. Dostala jsem od mamky knížku, jak kreslit zatiší, tak jsem něco načmárala podle toho a pak jsem kreslila misku, která stála předemnou. Taky se mi moc nepovedla :DCo bych mu napsala?

26. července 2012 v 18:08 | The VelííQ |  Deníček
Pořád nad tím musím přemýšlet. Změnilo by se něco, kdybych mu to řekla? Nevím. Ale napadlo mě, co kdybych mu napsala dopis? Ve skutečnosti to neudělám, ale docela mě zajímá, co z toho vznikne. Třeba to není špatný nápad.

Ahoj,
dostal jsi někdy zamilovaný dopis? Já ho píšu poprvé, takže vážně nevím, co z toho vznikne. Nechce se mi to psát na facebooku, a i když bych ti to nejradši řekla do očí, nemám na to odvahu. Takže píšu dopis.
Nebudu ti psát, jak bez tebe nemůžu žít, a jak tě nikdy nepřestanu milovat, protože to není pravda.
Víš, v podstatě jde o to, že už na to chci přestat myslet. Chci si přestat dělat naděje a říkat si, že mě máš třeba jen trošku rád a mohlo by to vyjít, protože je to hrozně únavné, a zabírá to moc času.
Byla bych vážně ráda, kdyby jsi mi řekl, že máš rád jinou, nebo že mě prostě rád nemáš. Protože bych měla po nadějích a mohla se zase chovat normálně.
Totiž, byla bych šťastná, kdyby jsi mi řekl, že se ti líbím, protože je podle mě hezké, když s někým trávíš čas, směješ se s ním, a takový ty věci, ale není to všechno. Obešla jsem se bez toho do teď, obejdu se bez toho i dál, protože jsem už našla věc, která je pro mě nejdůležitější.
Takže, mohl by jsi mi co nejdříve odpovědět?
Děkuji, jestli jsi to dočetl až jsem. A ano, mám tě ráda.

Je to hodně trapné? Možná. Ale víte, přesně takhle se cítím. A už mě to nebaví.

Zmatená více než předtím

14. července 2012 v 21:08 | The VelííQ |  Deníček
Huh. Tak jsem zpět.

To asi asi nebudete pamatovat, ale minulou dovolenou jsem se zamilovala. Do jednoho kluka, co tam jel s námi. Byla jsem docela dost v loji a chovala se jako nána, fakt. Ale dobře. Byla jsem do něj zamilovaná celej rok, i když jsem ho neviděla. A teď jsem měla jet na dovolenou, kde ho znovu uvidím.

Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, tak jsem nečekala nic. Po dvou dnech jsem zjistila, že nejsem zamilovaná, jenom se mi líbí. Bylo to daleko lepší než minulej rok, protože mě neignoroval a já se cítila více uvolněná. Každý den jsem si aspoň jednou zahráli ještě s mým bratrem a jeho bratrem + bratránkem ping pong, nebo aktivity. A bylo to super, protože se na mě smál (minulej rok mi přišlo, že se na mě ani nepodíval).

Takže zatím všechno v pohodě. Potom jsem s ním měla jen v kánoi. Dva dny spolu máme sedět v kánoi. Ze začátku jsem mu ani neveřila, že to uřídí, ale musím říct, že je fakt borec. Za ty dva dny jsme se necvakli (nepřeklopili) ani jednou, i když občas to bylo na mále, ale to proto, že bylo málo vody.

Po těch dvou dnech to bylo taky v pohodě. Pořád se mi líbil, ale zamilovanost se jaksi nedostavovala. Až asi třetí den před odjezdem to začalo být zase blbý. Ale nebrečela jsem. Přemýšlela jsem, že mu to konečně řeknu, třeba mě má přece jen rád. Ha, dělám si moc velký naděje. Takže jsem mu to neřekla, nechala si to pro sebe a zase se užírala. Pár slz ukáplo když jsme jeli z dovolený. Fakt mi to tam chybí, protože tam bylo krásný prostředí, super výlety a lidi. Vydržela bych tam klidně celý prázky.

Ale po cestě domů jsme se stavili u bývalýho spolužáka taťky, a dozvěděla jsem se, že byl 3x v Japonsku a dal mi hůlky, a takovej ten ubrousek, do kterýho si balej obědy, kterej dostal od nějaké Japonky. Jsem fakt šťastná. :) A za dovolenou jsme se dvakrát stavili na sushi. A bylo daleko lepší, než to první kupovaný. Je to fakt mňamka.

Ale dneska bylo ve zprávách, že jsou v Japonsku zase povodně. Je na houby, že pro ně nemůžu nic udělat.

No, takže jsem dost zmatená. Ze všeho.

Nizzy a Mary na loďce

4. července 2012 v 11:49 | The VelííQ |  Kreslené mnou
Jelikož zítra odjíždím na 9 nocí na dovolenou s rodiči, dávám sem nějaký ten obrázek. Je docela starý, ale tak co. Byl do soutěže. Ne, neumístila jsem se, ale dostala jsem speciální cenu... :) Což bylo fakt milé. Měl se nakreslit pár Mary a Nizzy, nevím jestli to mělo být romantické, ale tak...


Nizzy © :iconangi-shy:
Mary © :iconnarixam859: