8. kapitola - Vyprávění

17. ledna 2012 v 19:55 | The VelííQ |  Hra na schovávanou
Hmmm :D


S úlevou jsem na zem položila Marry i tašku, na kterou jsem při mém výkonu zapomněla. Ruce mě strašlivě bolely a ještě pořád mě píchalo v boku.
Paul udělal to samé.
Byla jsem tak unavená, že mě vůbec nenapadlo se představit, takže na chvíli bylo trapné ticho. Naštěstí se Paul rychle vzpamatoval.
"Eh, já jsem Paul, tohle já má žena Christina a naše dcery Marry a Terry," bravurně zvládl představování.
Všichni se uvolnili. Byli jsme rádi, že jsme potkali někoho z téhle doby a ve stejné situaci. Když je nás víc, máme větší šanci něco vymyslet.
Charlie s klukama nás dovedl k jejich malému a jednoduchému úkrytu, který jsme si jako děti dělali snad všichni. Větve poskládané tak, aby z toho vznikl aspoň nějaký přístřešek. I když tenhle byl větší, než jsme si stavěli my. Na zemi měli položenou průhlednou plachtu, kde ji vzali jsem se neptala.
I když jsme se dovnitř nasoukali všichni, jen jsme seděli, kdybychom tu měli spát, úkryt se určitě zboří. Proto jako první téma přišlo, kde budeme spát my, protože už se pomalu stmívalo.
"Mohli bychom postavit další," začal Tom. "Sice byste tam neměli plachtu, ale ta je stejně jenom tak, abychom všechno neměli od jehličí."
"Na to už není čas, vždyť i tenhle jsme stavěli alespoň pět hodin," namítl John.
"Uvnitř budou spát vaše holčičky a ty Christino. My kluci se vyspíme venku," navrhl Charlie.
Ještě chvíli jsme se o tom hádali, protože já jsem odmítala, aby oni spali venku, když si úkryt postavili. Nakonec se muselo vyzkoušet, kolik lidí se tam vejde a uspokojila jsem se s tím, že tam s náma bude spát alespoň Tom.
Pak jsme si dali z našich zásob svačinku a došlo na vážné téma. Co se to tady k sakru děje?
První jsme vyprávěli my. Řekli jsme jim všechno od toho dne, kdy jsme se zavřeli ve sklepě, a když jsme došla na popis drápu, který propíchl dveře souhlasně přikývli. Nevěděla jsem jestli proto, že jim také probodli dveře, nebo proto, že viděli jejich hnusné drápy.
Na konci vyprávění nám holky usínaly v náručí. Až se probudí, bude je bolet za krkem, ale neměli jsme je kam dát. Nebylo místo.
"Tak teď vy," vybídl je Paul.
Kluci se na sebe podívali. Pak si Charlie odkašlal.
"Nevím, odkud začít," řekl a zase se odmlčel.
"Mám to říct já?" nabídl se John.
"Ne... V pořádku. Asi začnu... No, my jsme se jako vy hned neschovali do sklepa, ale normálně jsme fungovali. Jednou odpoledne, kluci už byli doma, šla manželka ke kamarádce." Věděla jsem k čemu to míří. Proč tu s námi není. S lítostí jsem se podívala na kluky, hlavně na Toma. Všichni tři bez emocí zírali před sebe.
"Nemusíte nám to říkat," ozvala jsem se.
"Už jsem začal," řekl Charlie a nekompromisně se na mě podíval. "Hned jak zavřela dveře se ozval krátký a tlumený výkřik. Šli jsme se podívat, co se děje. Jestli náhodou neviděla pavouka, nebo tak něco. Ale měla podříznuté hrdlo." Pravděpodobně záměrně nevylíčil detaily. Bylo to tak lepší i pro nás.
"Po pár hodinách jsme si řekli, že něco není v pořádku. Že je to opravdu nebezpečné. Nevycházeli jsme z domu a zabednili jsme okna, jak to bývá ve filmech." Mluvil strnule a stále bez jakýkoliv emocí. Jakoby z paměti vyprávěl nudnou látku z dějepisu.
"Vždycky jsme tam nechali malou škvíru, abychom se mohli podívat ven. A zrovna když jsem se podíval, dům na druhé straně zmizel. Jen tak... Prostě se vypařil. Věděl jsem, že je to špatné znamení. Rychle jsem zbalil co nejvíc věcí, bohužel jsem si nevzpomněl na stan. Zrovna když jsme vyšli z baráku, viděl jsem jednoho z nich. Na chvíli, ale jsme si jistý, že to byl on. A musím říct, že filmy nejsou daleko od pravdy. Jsou bílí, až šedí. Mají velké černé oči a žádný nos. Prostě to jsou hnusná stvoření. I když bych řekl, že číst myšlenky neumějí. Nevšiml si nás. Pak jsme utekli do lesa," zakončil vyprávění.

Minulá kapitola:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvoje nejoblíbenější barva?

Bílá 4.6% (17)
Žlutá 6.8% (25)
Oranžová 5.7% (21)
Červená 8.9% (33)
Růžová 8.4% (31)
Zelená 7.6% (28)
Modrá 21.7% (80)
Hnědá 3.5% (13)
Fialová 11.4% (42)
Šedá 4.6% (17)
Černá 16.8% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama