Červenec 2011

"Pojď se podívat na můj blog!" "Tento přípravek vám zaručí veškeré prádlo beze skvrn..."

30. července 2011 v 22:27 | The VelííQ |  Téma
Ten nadpis je napsán smrtelně vážně.

Než se začnu věnovat tématu týdne - chtěla bych říct, že články na téma jsem zkoušela napsat už několikrát. A většinou neúspešně a i já ze sebe byla zklamaná. Proto se pokusím dát do tohoto článku vše, na co se můj blonďatý mozek zmůže.

Takže vás zde vítám.

Když se řekne reklama, co se vám podtímto slovem vybaví?

Spoustě blogerů hromada komentářů, kde egoistický lidi vychloubají sebe a svůj blog a otravujou nás s tím, že se k nim máme podívat. Což končí tím, že autor článku i blogu se rozhodne komentář ignorovat, nebo se rozzuří, komentář smaže a toho spamera zablokuje, aby mu dál neznepříjemňoval pobyt na svém útulném blogu, alespoň podle něho. Což nepomůže tak úplně, páč se najde spousta dalších lidiček s blogísky, kteří rádi píšou tyto nesmyslné komentáře.

Dalším, třeba reklamy v televizi, které zase vychvalují vše, na co lidi přijdou. Z těchto reklam, bych řekla, většina zemské populace také nemá radost, ale co, na reklamách se hodně vydělává ať už v televizích, rádiech či internetových stránkách, že přehlížení jich je jediná možnost, jak si udržet zdravý rozum, protože pak by se vám o chodicích panenkách mohla zdát i noční můra, že na vás jdou s malým růžovým nožem, který vyhrabaly v šuplíku hrací kuchyňky.

Jsou zde i reklamy, nad kterými se upřímně pobavíte, nebo se vám můžou i líbit. Myslím, že těch je na internetu strašná spousta a mé nejoblíbenější jsou na kofolu. Myslím, že nikdo nezapomene na "A tati, bude mít ty zahnuté zuby nahoru?" "Když vydržíš, budou i zuby." "Ne ne, já nemusím, já už ho vidím.".


Tak co, nad kterou reklamou jste se pobavili vy? :)

Spaní u kamarádky

30. července 2011 v 21:47 | The VelííQ |  Deníček
Pravidelní čtenáři blogu (pokud nějací jsou), jistě ví, že jsem pár dnů spala u kamarádky. Noo, takže... Bylo to velmi zajímavě prožité dny. Nejlepší hlášky u notebooku - "Tento notebook má zažívací problémy!" "Já si místo slz utírám sliny." "Počkej, to chci strčit do elektřiny!" "FUA!"
Prostě pubrtální kecy pubertálních holek, ale jinak jsme v pořádku. Také jsme skládaly 900 kouskové puzzle, ale nedostavěly ze dvou důvodů - to pozadí je zatraceně těžký a některé kousky tam nejspíš chyběj. Tož smůla.
Taky jsem se jí jednou snažila přemluvit, aby se semnou koukla na jeden díl Kuroshitsuji, ale nepovedlo se. :/ A zapomněla jsem si u ní sešit Japonštiny, takže když jsem to později zjistila, měla jsem lehkou depresi. :D Tak jsem si dnes založila nový a až si vezmu ten starej zpátky, přepíšu si to. Dneska jsem popsala 6 a půl stránek a párádně mě z toho bolí ruka.
Včera jsme má rodina a kamarádka jeli na kole za dědou do lázní. Tam a zpátky 30 kiláků. Jsme trénovala, až pojedem z jinou kamarádkou tam a zpátky 50... :D No nevím, jestli to nakonec dopadne, i když já bych si to klidně dala, jen nesmí být hrozný vedro, což zatím nevypadá, že by mělo být.
Dneska k nám přijela teta a strejda s dvojčátky a sestřenkou. Dvojčátka jsou pořád stejně nádherná a už hodně lezou. Sárinka má rozkošnej hlas. :) Už říká tatata... :D Ale jsou prostě boží. Sestřenka tady budě několik dní spát, tak uvidím, jak to přežijeme, jelikož je trochu náročná a pořád chce něco jiného. No jo, děti. :D Ale nakreslila mi pěkný obrázek.
Jako vždy nezapomenu napsat, co právě čtu a to Harry Potter a Princ dvojí krve. Tahle knížka mi doma leží několik let a teprve teď jsem ji rozečetla. Čtu to pozpátku (myslím jako, že jsem nejdřív přečetla sedmý díl a teď šestý), ale nevadí. Každopádně si od sestřenky půjčím všech pět prvních dílů a přečtu si je, protože je vážně zajímavý, co v těch filmech vynechali. A navíc, je to fakt dobře napsaný.
Zítra možná přídám nějaký obrázky, tak
アロハー††† (takhle se na svým blogu loučí Yukito, je to něco jako Aroha, spíš se to čte Aloha, nebo co, a pokud ty znaky nevidíte, je to proto, že to písmo nemáte nainstalovaný)

Ruce

26. července 2011 v 11:28 | The VelííQ |  Kreslené mnou
Jelikož se teď pár dní neozvu, protože jdu spát na několik dní ke kámošce, dávám sem obrázek rukou.

V levo v rohu je Japonsky napsáno "ruce". Aspoň doufám. :D A ta ruka v pravo, já vím, že je divná, ale to byla už na předloze... :D Takže za to trošku nemůžu já... ;) Fakt ne! :D

Puu

24. července 2011 v 17:49 | The VelííQ |  Kreslené mnou
Tak jsem na tabletu vybarvila další obrázek. Tentokrát Puua z Yu yu hakusho... :D :)

Děláno asi jednu hodinu... Ty oči jsou divný a ta pravá noha taky, ale jinak to celkem jde... :D Doufám. Jo a ten flek na břichu má moc v pravo... :/

Tady je ještě nevybarvený. No mám tu pár obrázků napřed, ktěrý sem dám, a asi se zase vrhnu na tělo. Moje mamka koupila knížku s kresbami lidského těla, tak budu překreslovat... :D :D

Seznam knížek

22. července 2011 v 18:55 | The VelííQ |  Ostatní
V tomto článku se poksuím shrnout knížky, které jsem přečetla. U některých knížek možná přidám i nějaký komentář. Postupně budu aktualizovat. Abych si aspoň někam psala, co jsem přečetla a třeba i někomu doporučila. :)

Zblázněná do Japonska

20. července 2011 v 12:45 | The VelííQ |  Deníček
Ahoj...
Už to nějakou dobu trvá, ale rozhodla jsem se, že dneska o tom něco napíšu. Něco málo. Takže...
Stejně tak, jako jsem na začátku roku 2011 ještě netušila, že někdy budu zblázněná do anime (Kuroshitsuji ♥), tak jsem také netušila, že se totálně zblázním do Japonska. Nevím, jestli to začalo Kurem, nebo až tím zemětřesením, každopádně dopadla jsem tak, že se učím japonsky, mám rozkoukaný další dvě anime (Yu yu hakusho, Hetalia), koukám na japonský hraný seriál s anglickými titulky (Hanazakari no kimitachi e 2011, s Yukitem ♥), viděla jsem dva muzikály a chystám se na další a v mobilu mám sedm japonských písniček (bylo by i víc, kdyby mě bavilo je stahovat). Takže, pokud znáte nějaký hezký japosnký písničky, dávejte odkazy, sím... :)
Okej, doufám, že ty anime někdy dokoukám... :D Snad jo.
Dále, dočetla jsem jednu knížku od S. Kinga - Srdce v Atlantidě. A je to má od něj nejoblíbenější. Není to moc hororový, ale je to prostě dokonalý. Opravdu doporučuju. Teď od něj čtu Pod kupolí - něco přes 1000 stran. Super... :D Jsem 150 něco... :D Mám ještě co dělat. Ale je to zatím dobrý. :)
Ještě jsem chtěla něco napsat, ale nemůžu si vzpomenout. No tak napíšu něco o tom seriálu HNK.
Zatím jsem viděla jen dvě epizody, jelikož jenom ty jsou přeložený do AJ, ale je to dobrý. Sice příšerná blbost, ale je tam Yukito ♥, on je strašně boží! A ještě jeden kluk na S. je tam pěknej. :) I když mě někdy štve, jaký maj ženský oblečení, ale ten na S. nosí většinou košile a normální kalhoty což je strašně moc na S. :D A uniformy... Nikomu neslušej uniformy tak, jako Japoncům. A neříkejte, že ne.
Jinak, byli jsme s rodinou na Harrym Potteroj třidé. Ou jé. Fakt mrtě hustej díl. :) Moc se mi líbil, ale byl strašně smutnej...
No musím si jít uklidit pokoj, tak ahoj... :)

Yukito and Yuya ♥

Sebastian Michaelis

18. července 2011 v 19:29 | The VelííQ |  Kreslené mnou
Že bych to tu zase rozjela? :D No nevím... :) Každopádně... Rozbila se nám myš, zase. Takže místo myši používám tablet. A nějak mě to kreslení na něm chytlo, že jsem obrázek Sebbyho (ještě přiložím) dodělala... :)
Má to příšerně spoustu chyb, ale vážně jsem se na tom "nadřela"... Takže, přikládám nevybarvený obrázek.A tady už vybarvený. Kolik hodin jsem na tom dělala po mě prosím nechtějte... :D
http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2011/199/4/6/46c6a70c9a684adef08145c1ec809b4b-d3yoiuy.png
Nelíbí se mi obličej... :D Ale docela se mi líbí, jak má vystínovaný sako... :D Jinak se nepovedl... :D Chudák. Ale vážně jsem se snažila... :D

Má poslední naděje

11. července 2011 v 13:12 | The VelííQ |  Povídky
Asi nemám potřebu nic dodávat...


Seděl naproti mně a zase se usmíval. Mezi zuby byly mezery, ale pro mě to byl nejkrásnější úsměv na světě. Nechtěla jsem dát znát, jak moc se mi líbí, tak jsem se raději podívala do jeho očí. Bylo to ale ještě horší. Když se naše pohledy setkaly, měla jsem co dělat, abych se nezačala červenat. Jeho oči měly krásnou modrou barvu.
Pro jistotu jsem se ohlédla po někom, u koho se nebudu chovat jako blázen. První se objevil můj bratr. Zeptala jsem se ho na první blbost, co mě napadla. Odpověd jsem poslouchala jen jedním uchem.
Znovu jsem se na něj podívala.
Byla jsem trochu zkalamaná, že se nedíval na mě, ale uvědomila jsem si, proč by se na mě měl koukat? Nejsem pěkná, spíše naopak, mám hrozné vlasy a jsem cvok.
A navíc, nejsem do něj zamilovaná. Nechci být.
***
Asi jsem zamilovaná.
Trápí mě to, ale vždy, když zavřu oči, vidím ho a slyším jeho smích. Je to utrpení, když vím, že nikdy nebudeme spolu.
Bolí to. Ne fyzicky. Je to divný pocit. Možná frustrace. Každopádně bych se měla urychleně odmilovat, protože se po konci dovolené zase rok neuvidíme.
***
Brečím. Slzy dopadají na můj polštářek, který objímám. Je mi špatně a cítím hroznou zoufalost. Nemůžu se pořádně nadechnout.
Potřebuju ho.
Potřebuju, aby mě obejmul a řekl, že to bude v pořádku. Políbí mě a vysloví: "Mám tě rád."
Ale on to nikdy neřekne. Vím to.
Dneska se na mě podíval asi dvakrát. Ani jednou se na mě neusmál a to mě mrzí ze všeho nejvíc. Přede mnou je smutný, ale když jsem odešla, z venku jsem slyšela jeho kouzelný smích.
Ví to? Chová se tak divně, protože ví, že jsem zamilovaná?
Myslím, že ano. Ale já nejsem jen zamilovaná... Opravdu myslím, že ho miluju. Opravdu mi na něm záleží.
Připadá mi, že umírám, že už to bez něj dál nevydržím.
***
Už teď je mi smutno. Mám nutkání za ním přiběhnout a všechno mu vyklopit. Nemám na to sílu ani odvahu. Strašlivě se bojím odmítnutí, které nastane stroprocentně.
Tak se loučíme. Všichni se objímají a přejí si šťastnou cestu. Já stojím u auta a těším se, až tohle všechno bude za mnou.
Konečně. Moje rodina se řítí a otevírá dveře od auta. To stejné já.
Řeknu: "Ahoj", které má být směřováno jen jedné osobě, ale slyší ho i ostatní.
Sbohem, poslední naděje.