Vstup do pekla II.

6. dubna 2011 v 14:11 | The VelííQ |  Vstup do pekla
Pokračování... :P :) Předešlý díl tady

Když jsem vešel celý, obklopil mě příšerný pach. Nebyl to smrad, jako z kompostu, nebo tak, ale strašně sladká voňavka. A byla mi povědomá. Po chvíli mi to došlo. Přesně takhle se voněla mamka.
Kolem mě plula hustá oblaka červeného kouře, takže jsem nic neviděl. A ani jsem moc nechtěl vidět. Měl jsem strach z toho, co se stane, nebo co se objeví. Proto jsem se začal vracet ke dveřím, ale zastavil jsem se. Kouř se totiž začal rozplývat a přede mnou se nyní vznášely postavy a nábytek.
Poznal jsem sebe a svojí matku, jak sedíme u stolu a blbneme, to mi byly čtyři.
Už jsem věděl, co se stane.
Já, tedy já, jako dítě jsem se zvedl a shodil pruhovaný hrníček ze stolu.
Byla to vzpomínka. Jedna z nejhorších vzpomínek. A jak jsem předpokládal, do kuchyně vrazil táta a kulil oči na střepy.
Bylo mi naprosto jasné, co teď přijde, a i když jsem to zažil, za žádnou cenu jsem to nechtěl vidět. Ale nohy jsem měl jako z gumy a oči se prostě odmítaly podívat jinam.
Táta už napřahoval jednu ruku. Moje vzpomínkové já zavřelo oči a skrčilo se. Tenkrát se ve mně něco zlomilo, a potom jsem k němu už nikdy nevzhlížel. Došlo mi, jaký je to příšerný chlap a taky jsem mu neříkal tati, vlastně jsem na něj přestal mluvit. Jeho to dost štvalo, takže mě mlátil čím dál tím častěji.
Nevěřícně jsem zíral, jak mi táta dává facku, když někdo zaklepal na červené dveře a mmě se konečně podařilo odvrátit pohled. Ve dveřích stál ten čert.
"Pojď, dělej!" udělal mi místo, abych mohl projít. Zdál se nervózní a směšný. Jakoby nevěděl, co má dělat.
"Špatná vzpomínka!" zabručel.
"Cože?!" vůbec jsem nevěděl, o čem to mluví.
"Zavedl jsem tě do špatných dvěří, takže ta vzpomínka nebyla správná. Zkusíme je za chvíli." I když to vysvětlil, to co říkal, mi nedávalo smysl. Dál jsem na něj zíral.
"Neřeš!" Začal obíhat všechny dveře a na každý zvlášť dvakrát zaťukal. Zvuk byl stejný, jako když se klepe do dřeva a nic zvláštního na něm nebylo. Musel jsem se pousmát. I když to bylo to nejhorší stvoření, jaké jsem kdy viděl, byl svým způsobem vtipný, i když to asi nedělal naschvál.
"Aghr!" zařval a zase ve mě vzbudil respekt "Tohle nefunguje. Budeme muset zkusit něco jiného." Přistoupil ke mně. To mi chce jednu vrazit, nebo co?
"Zavři oči," vyzval mě nekompromisně. Poslušně jsem je zavřel.
"Nedíváš se?" zeptal se a položil mi hnáty na remana. Otřásl jsem se. Hnusila se mi představa, že se mě dotýká něco takového.
"Jo, naprosto všechno vidím," zašeptal jsem ironicky, ale i tak mě slyšel. Něco zabručel a začal mnou otáčet, jako když se hraje slepá bába. Po chvíli mě už začalo být celkem blbě a tak jsem se mu snažil vymanit ze sevření. Držel mě ale pevně.
"Tak jdi, měj ale oči stále zavřené! Vyber si nějaké," vybídl mě.
Poslepu jsem se někudy vydal. Víčka jsem měl stále silou stisknutá k sobě, ale nutkání je otevřít bylo silné. Aniž bych si to uvědomil, zatočil jsem doprava a narazil do dveří.
"Au!" vykřikl jsem a chytl se za hlavu.
"Fajn, už je otevři." Opět se mi posmíval. Ani jsem se nemusel koukat a věděl jsem, že zlověstně cení zuby.
Najednou jsem se bál podívat se, do jakých dveřích jsem to vlastně vrazil, ale byl jsem taky stále zvědavý. Když jsem je otevřel, zmocnila se mě úzkost.
"Tam nechci jít," obrátil jsem se na příšeru. Nemusel jsem se snažit a můj tón zněl prosebně a zoufale.
"Ale budeš muset," odpověděl výhružně a stále se šklebil. Jeho pohled byl připoután na znaku na černých dveřích. Na kříž.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni :P

Upssss... 100% (192)

Komentáře

1 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 6. dubna 2011 v 14:45 | Reagovat

Ty to tedy napínáš:-( ;-)

2 Cassie Michaelis Cassie Michaelis | Web | 6. dubna 2011 v 19:07 | Reagovat

/Řekněme, že těch blogů mám hodně :-D/

Hele, to je skvělá povídka, k první části jsem ti ani nenapsala komentář, sorry... Přemejšlím, že bych na to téma taky něco napísala... každopádně - tohle je super, nenapínej a přihazuj další část! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama