Sebevražda... Ne, jsem srab.

29. ledna 2011 v 20:03 | The VelííQ |  Téma
Téma je sebevražda. Snad se mi povede napsat něco smysluplného.
  Nevím, kolikrát za den se někdo zabije ať už z důvodu ztráty "lásky", nebo těch dalších. Myslím, že vyjmenovávat je, je zbytečné. Vím jen jedno, já bych si nikdy vzít život nedokázala. Jsem na to moc velký srab. Ale někdy na tím přemýšlím.
  "Nebylo by lepší, kdybych se zabila?" říkám si. Uvědomím si, že bych to nezvládla. Pak tedy přemýšlím, že by mě někdo zabil. Náhodou by mě třeba přejelo auto. Opravdu trapné myšlenky a tak je hned zaženu. Nechci nad tím přemýšlet. Doopravdy zemřít nehodlám, nechci ani netoužím. Je to jen důsledek hněvu co na mě poslední dobou dopadá, jelikož jsem hrozně uzavřená a všechno to dusím v sobě.
  Před chvíli jsem četla nadpis, už nevím jak to přesně bylo, ale něco jako: "Žvot jsi si sám nedal, tak nemáš právo si ho brát." Či nějak podobně. A souhlasím s tím. Nikdo nemá právo si brát život, a když to někdo udělá, řekla bych, že to nejvíc mrzí rodiče. Protože oni mu dali život, který on bezmyšlenkovitě zahodil, většinou pro nic za nic. Ale nikdy jsem sebevraždu nespáchala, takže nemůžu soudit, jestli to bývá pro něco. To vědí jen ti, kteří to udělali. Také neříkám, že to právo mají rodiče. Ne. Ty by se měli postarat, aby si jejich děti život užili a pochopili, co od něj chtějí. Někteří chtějí lásku, další slávu a pár jich žije proto, že musí. Já osobně chci rodinu, chci poskytnout bezpečný domov pro mé děti. To je ten důvod proč chci žít, a ostatní, by si měli ten svůj také najít.
  Teď mě něco napadlo.
  Lidi, kteří spachají sebevraždu, nedělají to proto, že nemají ten důvod, tu prioritu?
Co si vy myslíte o sebevraždě?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Tvoje nejoblíbenější barva?

Bílá 4.6% (17)
Žlutá 6.8% (25)
Oranžová 5.7% (21)
Červená 8.9% (33)
Růžová 8.4% (31)
Zelená 7.6% (28)
Modrá 21.6% (80)
Hnědá 3.8% (14)
Fialová 11.4% (42)
Šedá 4.6% (17)
Černá 16.8% (62)

Komentáře

1 Čip Čip | Web | 29. ledna 2011 v 21:30 | Reagovat

Já si myslím, že zabít se je absolutní kravina...

2 Majka24 Majka24 | Web | 30. ledna 2011 v 1:13 | Reagovat

Ty víš, jak to mam s mamkou.. ze jsem "nechtena".. takze tim se muj nazor podstatne lisi s tim tvým..
Kolikrat sem nad tim uvazovala.. a dosla jsem k nazoru, ze bych to taky neudelala..
A priznam se.. Nejenom premýšlela.. jednou jsem uz dokonce stala na vlakovem nadrazi a chtela skocot pod vlak (to uz je dlouho), ale nakonec sem si rekla, že bude lip a zase hur.. no.. od te doby jsem realista.. a ne optimista..

3 gladuska gladuska | Web | 30. ledna 2011 v 18:45 | Reagovat

Já nevím, sebevražda mi příjde, jako zbabělost. Člověk by od problémů neměl utíkat, ale snažit se je vyřešit. Na druhou stranu, pro nějaký těžce nemocný lidi, kteří jsou odkázáni na pomoc ostatních je to asi vysvobození. To je ale asi tak jedinej případ, kdy se nejedná o naprostou blbost, zabít se. Řekla bych, že když někdo skočí z mostu, nic to neřeší. Ostatní budou jen nešťastní.

4 Damaris Lestatie de Lincourt Damaris Lestatie de Lincourt | Web | 30. ledna 2011 v 19:51 | Reagovat

A já nesouhlasím, podle mně má každý právo udělat si se svým životem co chce. Víš, sebevražda spáchaná kvůli někomu, nebo třeba kvůli rozchodu s partnerem, hádkám... prostě z nějakejch přízemních banalit je blbost. Jenže když už tě nebaví život, nechceš už ráno vstávat, myslet, není pro co žít... tak co ti zbejvá? Ohánět se city okolí je dle mého hloupost, je to sobecké vůči trpícímu člověku. Ehm, každý na to má odlišný názor ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama